A Kánonjogi Posztgraduális Intézet 1996 óta oktatja azokat, akik kánonjogból bakkalaureátust (MA végzettség), licenciátust vagy doktori (PhD) fokozatot kívánnak szerezni. Az oktatás kitüntetett célja, hogy a magyarországi egyházi bíróságok kiegyensúlyozottan, megfelelő szakértelemmel felruházva, hatékonyan, és a hatályos Egyházi Törvénykönyvben megtalálható határidőket is megtartva tudják végezni munkájukat, és így szolgálhassák a lelkek üdvét. Az intézet fő feladata tehát az egyházjogász képzés, a Katolikus Egyház fegyelmi rendszerének és működésének megismertetése, a tudományos fokozatokon keresztül igazolt egyházjogászi ismeretek átadása.

Végzettségi szint: mesterfokozat (MA) - katolikus kánonjogász

A képzés formája: nappali munkarend

A képzési idő félévekben: 4 félév

Az MA képzésre belépési lehetőséget jelentenek: a katekéta-lelkipásztori munkatárs BA diploma, a főiskolai vagy egyetemi szintű katolikus hittanári diploma, a teológus MA diploma.