A Karra való jelentkezéshez benyújtandó dokumentumok

 

A Karra való felvételhez szükséges, hogy a jelentkezők:

 

1.) friss keltű keresztlevelet nyújtsanak be

2.) igazolást nyújtsanak be életmódjukról: a klerikusok és a papnövendékek saját ordináriusuktól, a megszentelt élet intézményei tagjai saját elöljárójuktól, a többiek valamely egyházi személytől;

3.) egyetemi tanulmányokra jogosító érettségi bizonyítvánnyal rendelkezzenek, amelyet a beiratkozáskor be kell mutatni

4.) Az előadások hallgatását főfoglalkozásuknak tekintsék, vagy az 2. pontban említett engedéllyel rendelkező felszentelt papok legyenek;

Nem vehető fel a Kar hallgatói közé az:

1.) aki az előírt feltételeknek nem felel meg;

2.) aki ellen büntetőeljárás van folyamatban;

3.) akit fegyelmi határozattal egyetemről, teológiai főiskoláról vagy más felsőfokú oktatási intézményből kizártak


A Karon a tanulmányok megkezdéséhez, illetve folytatásához beiratkozás szükséges, melyre a belső szabályokban előírt időben és módon kell, hogy sor kerüljön.

 

 

ÁTVÉTEL

 

Szabályzat

Tájékoztató

Formanyomtatvány  /  Számlaigénylő lap

 

Másoddiplomás képzés teológiai bakkalaureátus megszerzésére

 

(Csak nappali tagozaton)


Főiskolai szintű teológusi és hittanári diplomások lehetősége teológiai bakkalaureátusi fokozat szerzésére:

Öt éves nappali tagozaton szerzett főiskolai szintü hittanári vagy teológusi (lelkészi) diplomával rendelkezők teológus szakon bakkalaureátust úgy szerezhetnek, hogy - amennyiben ez a Karon előírt mennyiségben hiányzik nekik - latin, görög és héber nyelvből egy-egy összefoglaló magánvizsgát, valamint mindenképpen egy-egy félév ószövetségi és újszövetségi exegézisből magánvizsgát tesznek és sikerrel leteszik az első ciklus összes szigorlatait is. A más hittudományi felsőoktatási intézményben letett szigorlatok elismerhetők. Az elismerésről a Kari Tanács dönt. A bakkalaureátushoz szükséges továbbá, valamelyik tanszéknél bakkalaureátusi dolgozat (diplomamunka) benyújtása. Ugyanennél a tanszéknél két félév szemináriumot is kell végezniük. Lehallgatniuk külön nem kell semmilyen kurzust, de másoddiplomás hallgatóként félévenként be kell iratkozniuk. Az első másoddiplomás beiratkozástól számított három éven belül minden vizsgájukat le kell tenniük. Ennek eltelte után ilyen minőségben többé nem iratkozhatnak be. Csak akkor nyerhetnek felvételt, ha főiskolai diplomájuk legalább „jó” minősítésű volt.
Négy éves nappali képzés után szerzett főiskolai szintű hittanári diplomával rendelkezők bakkalaureátusi diploma szerzéséhez a fenti feltételeken kívül a képzésükből hiányzó tárgyak közül két félév heti hat óra lehallgatására és vizsgával való lezárására, azaz egy ilyen összetételű év elvégzésére is kötelezhetők a dékán egyedi esetre szóló rendelkezése szerint. Ez a fent említett három évbe nem számít bele.
E hallgatók mint másoddiplomára készülők, ösztöndíjat nem kapnak.
Aki egyetemi szintű hittanári diplomával kíván bakkalaureátust szerezni, ezt a fent leírt módon teheti, de szigorlatot csak biblikumból kell tennie. Külön írásbeli dolgozat benyújtása sem szükséges. Ebben az esetben is érvényes azonban, hogy diplomájának legalább „jó” minősítésűnek kell lenni.